تکاپو
تکاپو
مهدکودک های قرآنی

مهدکودک های قرآنی چه تفاوتی با مهدکودک های معمولی دارند؟

در این مقاله شما را با برخی تفاوت های مهدکودک های قرآنی با مهدکودک های معمولی آشنا می سازیم.

امروزه به دلیل اینکه امروزه منزل های ایرانی کوچک شده اند و بیشتر آنها آپارتمانی شدند والدین مانند قبل فرزندان بیشتری را به دنیا نمی ‌آوردند و ترجیح می دهند فرزند کمتری داشته باشند.

این یکی از دلایلی است که کودکان تنها هستند و احتیاج به کودکستان دارند تا بتوانند همبازی برای خود داشته و بازی های کودکانه داشته باشند.

چه مهد کودکی برای فرزندمان بهتر است؟

اما چه مهد کودکی برای فرزندمان بهتر است در اینجا شما را با مهدهای مناسب آشنا می ‌سازیم تا با خیالی آسوده کودک خود را به آنجا ببرید و بدون نگرانی آنها آموزش‌های لازم را ببینند و همینطور بازی های که دوست دارند را انجام دهند.

 

در یک مهد کودک معمولی برخی اشعار، زبان انگلیسی، سوره های قرآنی و … به کودکان آموزش داده می شود ولی گاهی  آنچه که به کودک می آموزند به اندازه آموزش هایی که در یک مهد کودک قرآنی به کودکان آموزش‌ داده می شود نیست.

 

البته گاهی در یک کودکستان معمولی قسمتی از شخصیت کودک با بی توجهی مربیان مهدها،  دچار آسیب می شوند.

 

در یک نهالستان معمولی بچه ها زیاد خوشحال نیستند و روزها با برنامه های تکراری تمام می‌شود و عصر زمانی که پدر و مادرها از سرکار برمی گردند و به دنبال کودکان خود می‌آیند بچه ها ذوق می‌کنند و با صدای بوق ماشین ها بیرون می پرند.

 

کودکان انقدر ذوق دارند که انگار قفس آزاد شده‌اند. چون این مهد کودک فضای گرم و صمیمی و شادی برا کودک به وجود نیاورده است.

همچنین بخوانید :  5روش کارآمد برای تشخیص استعداد فرزندان

 

اما در یک مهد کودک قرانی با داشتن مربیانی خلاق و مهربان و همچنین داشتن تجربه کافی برای آموزش، مربیان می ‌توانند یک فضای شاد همراه با آموزش‌های مذهبی را برای کودکان ایجاد کنند.

در مهدکودک قرآنی، کودکان چگونه آموزش می بینند؟

مسلما کودک تمایل دارد که چیزی یاد بگیرد و آموزش های جدیدی هر روز داشته باشد بنابراین اگر مربیان هرروز یک آموزش مذهبی را در قالب داستان و بازی برای کودکان اجرا کنند آنها دوست دارند با دقت و به درستی این آموزش‌های جالب و جذاب را یاد بگیرند و تمایل دارند که برای والدین و آشنای خود آن را تعریف کنند.

پس اگر فضای مهد کودک قرآنی را جذاب کنید کودک بی حوصله نمی‌شود و از مهد کودک فراری نمی ‌شود و هر روز با شور و اشتیاق دوست دارد به مهد کودک برود.

بنابراین کافی است در مهد کودک مذهبی روش های جدیدی اجرا شود تا کودکان را شاد سازد و همواره علاقمند به آموزش‌های مذهبی شوند.

چگونه بهترین مهدکودک قرآنی را برای فرزندمان انتخاب کنیم؟

والدین باید برای انتخاب یک مهد کودک قرآنی تحقیقات زیادی کنند تا بدانند کدام مهد کودک برای فرزند دلبندشان بهتر است.

لذا باید کودکستانی را انتخاب کنند که مربیانی جوان و شاداب و با تجربه داشته باشند تا با خیالی راحت کودکان را به مهد ببرند و این اطمینان را داشته باشند که به کودکشان خوش می گذرد یا نه اینکه کودک منتظر باشد تا زودتر به خانه برگردد و پیش والدین بروند.

مزایای ثبت نام در مهد کودک مذهبی

در یک مهد کودک قرآنی و مذهبی با مربیان متعهد می توان یک فرزند با اخلاق و رفتار درست پرورش داد اما در یک مهد کودک معمولی اگر مربیانی دلسوز و متعهد نباشند جز اینکه فرزند منزوی شود و یا دچار افسردگی شود چیزی برای کودک به ارمغان نمی‌آورد.

همچنین بخوانید :  چطور از الگوی روان‌ شناسی كودك در مهد کودک دارالتحفيظ القرآن الكريم استفاده می گردد ؟

والدین شاغلی که مجبور هستند کودکان خود را به کودکستان بسپارند می ‌بایست در انتخاب مهد کودک فرزندان خود دقت کافی را داشته باشند تا با صرف هزینه هایی که انجام می‌دهند کودکانی با اخلاق تربیت کنند.

بنابراین اگر تمایل دارید که کودکان خود را به مهد کودک بفرستید به دنبال شهریه کم مهد کودک نباشید.

در عوض به دنبال مهد کودکی باشید که از سیستم آموزشی و پرورشی خوبی برخوردار باشد تا کودک دچار بیماری های روحی و روانی نشود.

 

ویژگی‌های مهد کودک قرآنی

مهم‌ ترین ویژگی‌های یک مهد کودک قرآنی ایده آل عبارتند از :

  • مهد کودک قرآنی باید دارای روشی علمی  و منطقی باشد.
  • مهدکودک قرآن باید فضای جذاب و دلپذیر داشته باشد تا کودکان کسل نشوند.
  • برای آموزش از روشی ساده و روان استفاده شود.
  • کارایی بالا و مطلوبی داشته باشد.
  • باید از روش‌هایی استفاده شود که متناسب با سطح یادگیری کودک باشد.
  • کودکان را مجبور به یادگیری نکنند. باید انقدر فضا را مناسب و جذاب کنند تا کودک خودش به سمت آموزش ‌های قرآنی و مذهبی روی آورد.

 

جمع بندی

همانطور که در این مقاله اشاره نمودیم مهم ترین تفاوت مهدکودک های قرآنی با مهدکودک های معمولی فضا و آموزش هایی است که در مهدکودک اجرا می شود.

در واقع در مهدکودک های قرآنی فضایی مذهبی و شاد وجود دارد و مربیان در تلاش هستند تا در فضایی مناسب آموزه های مذهبی و اخلاقی را با هدف پرورش فرزند صالح به کودکان یاد دهند.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *