تکاپو
تکاپو
بهترین روش استعدادیابی کودکان

بهترین روش استعداد یابی کودکان پنج ساله چیست؟

بهترین روش استعداد یابی کودکان پنج ساله چیست؟

یکی از مشکلات بزرگ والدین یافتن استعداد کودکان خردسال به خصوص کودکان پنج ساله و کوچکتر است. در این مقاله قصد داریم شما را با روش استعداد یابی کودکان پنج ساله آشنا کنیم.

وقتی به استعدادهای کودک خود فکر می کنیم، اغلب به چیزی که به عنوان توانایی های طبیعی او در نظر می گیریم، جذب می شویم.  برخی از کودکان به طور طبیعی ورزشکارتر هستند، در ریاضیات یا هنر بهتر هستند، یا شاید بیشتر از دیگران به موسیقی تمایل دارند.  چیزی که ما اغلب به آن فکر نمی کنیم، این واقعیت است که استعداد پرورانده می شود، نه اینکه متولد شود.  چیزی که نمی‌توانیم هنگام تماشای اجرای نوازندگان مورد علاقه‌ مان در تلویزیون ببینیم، ساعت‌ها کار سخت و تمرینی است که قبل از تبدیل شدن آن به یک سوپراستار انجام شده است.

 

 بهترین روش های استعدادیابی کودکان

وقتی نوبت به فرزندانمان می‌رسد، تمایل داریم به دنبال توانایی‌های طبیعی آنها باشیم و آنها را تشویق کنیم که این مهارت‌ها را خواه ناخواه بپذیرند.  این کارمی تواند نتیجه معکوس داشته باشد، و حتی بچه های ما را قبل از اینکه بتوانند اشتیاق واقعی خود را پیدا کنند، دلسرد کند.

اگر می‌خواهید  روش استعدادیابی کودکان پنج ساله را بیاموزید راز آن این است که به بچه‌ها اجازه دهید علایق خود را کشف کنند و فعالیت‌هایی را بیابید که آنها را هیجان زده می ‌کند.  اگر بچه ها عزم و پشتکار لازم را برای تبدیل شدن به آنچه که دوست دارند داشته باشند آن را یاد می گیرند.

همچنین بخوانید :  ضرورت یادگیری نحوه برخورد با تکنولوژی و رسانه های جدید

راه های بهبودی کشف استعدادهای کودکان پنج ساله

روش های زیر در مسیر استعداد یابی  کودکان پنج ساله به شما کمک می کنند:

استعداد کودکان را بدون عجله و فشار پرورش دهید

یکی از اشتباهاتی که برخی از والدین مرتکب می شوند این است که بچه ها را برای یک سری فعالیت های مختلف مانند موسیقی یا نقاشی و فوتبال ثبت نام می کنند، فقط به این امید که با کمک این کلاس ها استعداد کودکشان را شکوفا کنند.

اغلب در رسانه‌ها و وبلاگ‌های مختلف روش استعداد یابی والدین امروزی مورد انتقاد قرار می‌گیرد کهگاهی فعالیت‌های زیادی را در برنامه روزانه کودکان پنج ساله و کوچکتر جای داده اند و در نهایت برای داشتن یک برنامه شلوغ پر از مسابقات، کلاس ها، سخنرانی‌ها و موارد دیگر تحت فشار قرار می ‌گیرند! این گونه فشارها می تواند بر نمرات فرزند شما در مدرسه یا حتی بدتر از آن بر سلامت او تأثیر بگذارد.

به جای مقایسه کودکتان با بچه های دیگر در این میدان، از تحت فشار قرار دادن فرزندتان برای انجام بسیاری از فعالیت های مختلف خودداری کنید و متوجه خواهید شد که فرزند شما واقعاً به چه چیزی علاقه دارد.

هنگامی که کودک شما فعالیتی را ، چه نواختن پیانو یا پیوستن به تیم شنای شهر را انتخاب کرد، برای یادگیری این مهارت یا تبدیل شدن به بهترین فرد در این رشته عجله نکنید.  از کودک خود حمایت کنید، اما به یاد داشته باشید که تحت فشار قرار دادن او می تواند دلسرد کننده باشد.

استعدادهای مرتبط با تکنولوژی و فناوری را دست کم نگیرید

اگر هنوز در حال تلاش برای استعداد یابی کودکان پنج ساله هستید، به دنیای امروزی نگاه نکنید.  ممکن است کودک شما دوست نداشته باشد که ساز بزند یا نقاشی کند.  شاید او علاقه ای به رقص باله یا حتی موسیقی نداشته باشد.  بچه‌های امروزی بیش از هر زمان دیگری در فناوری غرق شده‌اند، و اگر از اینکه فرزندتان می‌خواهد یکجا بنشیند و به صفحه ‌نمایش کامپیوتر یا تب لت خیره شود، ناامید شده‌اید، با تبدیل کردن علاقه‌ی فعلی به علاقه‌ای که می‌توان آن را کشف کرد، از آن به نفع خود استفاده کنید.

همچنین بخوانید :  در کلاس (دوره) هوش مالی کودک، چه مفاهیمی آموزش داده می شود؟

امروزه تعداد بیشتری از بچه ها در حال یادگیری نحوه کدنویسی از طریق کلاس های برنامه نویسی هستند که مخصوص بچه ها طراحی شده اند.  چرا از این مهارت فرزندتان استقبال نمی کنید؟  در حالی که بزرگترها ممکن است گله کنند که بچه های امروزی هرگز زندگی قبل از فناوری را تجربه نکرده اند، می توان از این نکته برای ایجاد انگیزه در کودکان برای یافتن اشتیاق آنها استفاده کرد.

به جای اینکه به کارهایی که خود یا والدینتان در کودکی انجام داده اید فکر کنید، امروز بیشتر شبیه یک بچه فکر کنید و شیوه های جدید را بپذیرید.

به خاطر داشته باشید که اشتباه کردن اشکالی ندارد

پس از انتخاب یک یا دو فعالیت برای استعداد یابی کودکان پنج ساله، اگر بچه ها به اندازه کافی سریع این مهارت را یاد نگیرند، نا امید می شوند.  به عنوان مثال، یادگیری نواختن درام یک شبه اتفاق نمی افتد.  ساعت های زیادی درس و تمرین در طول سال ها مورد نیاز است تا کودک شما بیشتر شبیه یک درام نواز واقعی باشد.

برای آموزش اهداف و یافتن روش استعداد یابی کودکان پنج ساله، این ایده را در آنها تقویت کنید که به عنوان انسان، همه ما از اشتباهات خود درس می گیریم.  شکست برای رشد ضروری است، و هنگامی که فرزند شما این درس ضروری زندگی را یاد بگیرد، متوجه خواهد شد که اشتباهات فرصتی برای گام برداشتن است.

پس همانطور که می بینید استعدادیابی و استعدادپروری کودکان از طرق مختلف میسر است.

 

منبع :

 

https://www.kidsacademy.mobi/storytime/how-to-discover-your-childs-talent

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *