تکاپو
تکاپو
کلاس هوش مالی

در کلاس (دوره) هوش مالی کودک، چه مفاهیمی آموزش داده می شود؟

کلاس یا دوره آموزش هوش مالی کودک، رویکردی سرگرم کننده برای یاد دادن مسائل مالی و اقتصادی مهم به کودکان است که می تواند در موفقیت آینده آنها نقش بسزایی داشته باشد. درک سواد مالی مانند یادگیری یک زبان جدید است و برای آینده کودکان حیاتی است. دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم بر اساس سیستمی از پول عمل می کند که باید به طور ماهرانه ای به کودکان در سراسر کشور آموزش داده شود.

فقدان هوش مالی اغلب منجر به اتخاذ تصمیمات مالی ضعیف، خرج کردن بیش از حد و ایجاد مقادیر زیادی بدهی در آینده می شود. مهم این است که کودک با شرکت در کلاس آموزش هوش مالی بتواند تا حدودی بر سرنوشت مالی خود کنترل داشته باشد، درست همانطور که یاد می گیرد بر رفتار خود کنترل داشته باشد. هدف از دوره آموزش هوش مالی برای کودکان این است که سواد مالی خود را تقویت کنند، به طوری که بتوانند در آینده و در سنین بزرگسالی، تصمیمات عاقلانه ای بگیرند و قادر به مراقبت مالی از خود و دیگران بدون به بار آوردن بدهی باشند.

 

ویژگی های کلاس های آموزش هوش مالی کودک

دوره های آموزشی هوش مالی کودکان باید ارائه دهنده آموزش هوش مالی از طریق شیوه های سرگرم کننده و به زبان ساده و قابل فهم برای کودک باشند. اطلاعات به روز و دانش مالی فقط نباید به صورت دروس تئوری و برای حفظ کردن به کودکان تزریق شود. بلکه باید شیوه های نوین برای انتقال مفاهیم کاربردی نیز در این دوره ها ارائه شود. ثبت نام کودکان در یک کلاس آموزشی با کیفیت، تجربه آنها را برای تصمیماتی که قرار است در آینده ای نزدیک بگیرند به طور قابل توجهی افزایش می دهد!

همچنین بخوانید :  آسیب های فضای مجازی برای کودکان پسر

مباحث آموزشی دوره های هوش مالی کودک معمولا شامل موارد زیر است:

 

توضیحاتی درباره تاریخچه پول، یادگیری قوانین حاکم بر پول و برنامه ریزی برای خرج کردن یا پس انداز کردن آن

درک تاریخچه پول و آموزش نحوه خرج کردن و پس انداز کردن پول، یادگیری قوانین حاکم بر پول و تدوین برنامه ای برای استقلال مالی مباحث ضروری است که باید در کلاس هوش مالی کودک آموزش داده شود. معمولا یک دوره مقدماتی دو ساعته برای کودکان در این خصوص برگزار می شود تا نحوه کنترل پول، صرفه جویی و بهینه خرج کردن را در بازی های دسته جمعی و صحبت های هدفمند یاد بگیرند.

 

دوره آموزش پذیرش مسئولیت و آشنا کردن کودک با اشتباهات پر هزینه ای که آینده او را به خطر خواهد انداخت

بیشتر بزرگسالان در طول زندگی خود مرتکب اشتباهات مالی می شوند، اشتباهات پرهزینه ای که آرزو می کنند کاش دانش لازم برای اجتناب از آنها را داشتند. آموزش هوش مالی به کودک هرگز جزو دروس رسمی نبوده، بسیاری از بزرگسالان حتی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه نیز آن را نمی آموزند و برای رویارویی با دنیای واقعی آماده نیستند.

از این رو، آنها مجبور بودند با مشکلات مالی دست و پنجه نرم کنند که ترس، استرس و نگرانی را به همراه دارد. اکنون والدین می توانند با کمک به فرزندان خود، زندگی را با آموزش مفاهیم مالی از کودکی برای آنها آسان تر کنند. والدین این قدرت را دارند که به فرزندان خود آموزش های مالی سالم و اثبات شده ای ارائه دهند که به آنها کمک می کند تا به بزرگسالانی بدون استرس و موفق تبدیل شوند. والدین با ثبت نام فرزندان خود در دوره های آموزش هوش مالی کودک، می توانند آینده مالی فرزندان خود را بیمه می کنند.

همچنین بخوانید :  خود ارضایی در کودکان و‌ علت آن

 

آموزش انجام معاملات به خصوص خرید و فروش املاک و مستغلات در دوره هوش مالی کودک

املاک امروزه یکی از مطمئن ترین دارایی ها برای سرمایه گذاری به شمار می آید. دلیل ساده این امر را می توان در قانون عرضه و تقاضا یافت. تقاضا برای یک مکان خوب و زندگی راحت در حال افزایش است، اما عرضه زمین برای ساخت خانه محدود است. پیس اگر در زمینه سرمایه گذاری روی املاک و مستغلات تبحر نداشته باشید، ممکن است همه چیز برای شما بد پیش برود.

یکی از مباحث مهمی که در کلاس هوش مالی کودک آموزش داده می شود، آموزش تبدیل شدن به یک سرمایه گذار موفق در املاک و مستغلات است. در این دوره ها، مهارت های مورد نیاز برای اطمینان از تصمیم گیری درست و از دست ندادن فرصت هایی که در آینده در اختیار کودک قرار می گیرد، آموزش داده می شود.

 

جمع بندی

ثبت نام کودکان در دوره های آموزش هوش مالی می تواند به آنها کمک کند که در آینده موفقیت بیشتری کسب کنند. این کلاس ها در استعدادیابی و استعداد پروری کودکان در زمینه های مختلف از جمله همکاری گروهی، هوش مالی، خلاقیت و پرورش ذهن نیز موثر است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.