تکاپو
تکاپو
بهترین کتاب های هوش مالی برای کودکان

بهترین کتاب های هوش مالی برای کودک در سال 2022

آموزش عادات هوش مالی خوب به کودک یکی از مهم ترین اهدافی است که والدین می توانند به آنها یاد دهند. اما بیشتر والدین این آموزش را خیلی دیر شروع می کنند. در واقع، نظرسنجی های اخیر، نشان داد که اکثر والدین منتظر می شوند تا کودک شان حدودا 15 ساله شوند تا شروع به آموزش اصول هوش مالی به آنها کنند. آشنایی با بهترین کتاب های هوش مالی برای کودک، به والدین کمک می کند هرچه زودتر این آموزش مهم را آغاز کنند. لذا در ادامه بهترین کتاب های هوش کودک مناسب برای سنین ۳ تا ۱۵ سال را به شما معرفی می کنیم.

 

کتاب اگر یک میلیون درآمد داشته باشید برای آموزش درامدزایی و سرمایه گذاری به کودکان

کتاب هوش مالی کودک «اگر یک میلیون درآمد داشته باشید» نوشته دیوید ام. شوارتز و تصویرسازی شده توسط استیون کلوگ، اصول اولیه پول – کسب درآمد، سرمایه گذاری و حتی کسب سود و خرید سهام را توضیح می دهد. این کتاب هوش مالی شامل حقایق سرگرم کننده در مورد پول، راه هایی برای کسب درآمد کودکان به تنهایی، به علاوه اصول اولیه مالی مانند نحوه نوشتن و نقد کردن چک را آموزش می دهد. شوارتز بیش از 50 کتاب با هدف آموزش پول و هوش مالی به بچه ها نوشته است. این عنوان که بهترین کتاب هوش مالی برای سنین 4 تا 8 سال است، اولین بار در سال 1989 منتشر شد .

 

کتاب همه چیز برای کودکان، بهترین کتاب هوش مالی برای آموزش مبانی مالی به کودکان ۷ تا ۱۲ سال

این کتاب توسط برت سمبر نوشته شده و به بررسی اصول اولیه پول می‌پردازد، از نحوه بدست اوردن پول گرفته تا آنچه می‌توانند با هر مقدار پول بخرند. نکات مالی دیگر«کتاب همه چیز برای کودکان» که در سال 2008 منتشر شد، نه تنها به بچه ها می آموزد که چگونه پول  به دست آورند و پس انداز کنند، بلکه روش سرمایه گذاری و کسب درامد را نیز با سرگرمی های مختلف آموزش می دهد که برای خوانندگان 7 تا 12 سال بهترین کتاب است.

همچنین بخوانید :  فرزندم در مدرسه مذهبی دخترانه تهران چه آموزش های ویژه ای می بیند؟

 

کتاب “بهترین ها برای سرمایه گذاران جوان: چگونه 100 دلار را به 1,000,000 دلار تبدیل کنیم: کسب درآمد کنید با صرفه جویی!” آموزش درامدزایی برای کودکان ۱۰ تا ۱۵ سال

کتاب هوش مالی کودک فوق – بر اساس سه اصل کلیدی در مورد پول – کسب درامد، پس انداز کردن و سرمایه گذاری – با عنوان “چگونه 100 دلار را به 1,000,000 دلار تبدیل کنیم” برای بچه هایی که می خواهند میلیونر شوند ایده آل است. در حالی که این رویا ممکن است برای همه واقعیت نداشته باشد، کتاب هوش مالی کودک 2016 مملو از توصیه های عملی در مورد اصول اولیه مالی مانند یافتن شغل، راه اندازی یک کسب و کار، و پس انداز سرمایه برای رسیدن به یک هدف بلند مدت است. همچنین این کتاب شامل یک الگوی طرح تجاری یک صفحه ای، یک طرح دو صفحه ای برای میلیونر شدن و حتی روش بودجه بندی شخصی است. نویسندگان این کتاب جیمز مک کنا، جینین گلیستا، و مت فونتین از خالقان یک برنامه تلویزیونی و برنده جایزه “Biz Kid$”2 هستند. این کتاب برای سنین 10 تا 15 سال بهترین گزینه است.

کتاب هوش مالی کودک پول رشد می کند (money heads up)، بهترین کتاب هوش مالی برای کودکان ۵ تا ۱۲ سال

کتاب هوش مالی پول رشد می کند، برای کودکان 5 تا 12 ساله نوشته شده است، و به موضوعات بسیار پیچیده مالی و اقتصادی، از عرضه و تقاضا گرفته تا سرمایه گذاری و روندهای بازار به زبانی ساده و قابل فهم برای آنها می پردازد.

 

همچنین بخوانید :  معرفی بهترین مدرسه های غیرانتفاعی متوسطه اول

کتاب “بهترین ها درباره تاریخچه پول: یک سنت، دو سنت، سنت قدیمی، سنت جدید” برای آموزش هوش مالی به کودکان ۴ تا ۸ سال

«یک سنت، دو سنت، سنت قدیمی، سنت جدید» بانی ورث، آموزش مقدماتی تا پیشرفته هوش مالی برای کودکانی است که کاملاً درک نکرده‌اند که پول علف خرس نیست. این کتاب با نثر عجیب و غریب خود، علایم تجاری را با برخی از درس‌های مالی جدی ترکیب می‌کند. این کتاب هوش مالی کودک که توسط گروه بررسی مالی توصیه شده است، برای سنین 4 تا 8 سال بهترین کتاب است.

 

کتاب هوش مالی پول نینجا (Ninja money) برای آموزش هوش مالی به سنین ۱۱ تا ۱۳ سال

این کتاب هوش مالی بخشی از سری کتاب های محبوب Ninja Life Hacks برای کودکان است که شامل “Ninja kind”، “Sharing Ninja”، “Inclusive  Ninja”  و “Organized Ninja” است. تاکنون 40 کتاب در این مجموعه نگاشته شده است که عمدتاً توسط مری نهین نوشته شده است. پول نینجا پس از اینکه از او می پرسند که چگونه پول خود را خرج می کند، به خوانندگان در مورد سه مهارت اساسی خود (پس انداز، بخشیدن و خرج کردن) به علاوه ارزش صرفه جویی کردن می آموزد. این کتاب هوش مالی برای سنین 3 تا 11 ایده آل است.

 

بهترین کتاب هوش مالی برای دانش آموزان: “پول بیشتر، لطفا”

هدف از این کتاب هوش مالی ارائه تمام آموزش های مالی است که باید در مدرسه یاد گرفته باشید، مانند بودجه‌ بندی، نحوه استفاده مسئولانه از کارت‌های اعتباری و پس‌انداز برای دوران بازنشستگی.

اگر نیاز به آموزش بیشتری در رابطه با ارتقا هوش مالی کودک و استعدادیابی و استعداد پروری کودک خود دارید مقاله “آموزش هوش مالی کودک» را از دست ندهید.

همچنین بخوانید :  معرفی انواع بازی های استعدادیابی کودکان

منبع

https://www.investopedia.com/best-finance-books-for-children-5095583

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *