تکاپو
تکاپو
چطور از الگوی روان‌شناسی كودك در مهد دارالتحفيظ القرآن الكريم استفاده می شود؟

چطور از الگوی روان‌ شناسی کودک در مهد کودک دارالتحفیظ القرآن الکریم استفاده می گردد ؟

مهد کودک دارالتحفیظ القرآن الکریم با هدف پرورش کودکان اسلامی طرح ها و بازی هایی را برای آموزش درس های اسلامی اجرا می کند.

با شناخت بیشتر کودک و روانشناسی کودک می‌توانید به رشد و سلامت کودک کمک کنید. والدینی که بسیار در مورد تربیت فرزندان خود دغدغه دارند و دوست دارند یک فرزند خوب و صالح بر اساس اصول دین اسلام را تربیت کنند می ‌توانند در تربیت فرزندان خود از علم روانشناسی در مورد او کمک بگیرند.

 

برنامه های آموزشی و سرگرم کننده برای  آموزش‌ های قرآنی به کودکان در مهد کودک دارالتحفیظ القرآن الکریم

از مهم ‌ترین نکاتی که می توان در تربیت فرزندان استفاده کرد یک تربیت خوب بر اساس اصول روان شناسی است.

همینطور این الگو را در روانشناسی کودک در مهد کودک دارالتحفیظ القرآن الکریم استفاده کنند. هدف این الگو این است که کودک شناسی خوب و با اخلاقی داشته باشند.

 

البته زمانی که شما یک کودک را بزرگ می کنید می‌ توانید به ابعاد مختلف شخصیتی  فرزند خود پی ببرید وبا استفاده از این الگو در روانشناسی کودک در مهد کودک دارالتحفیظ القرآن الکریم به او کمک کنید.

 

می‌بایست کودک خود را انقدر بشناسید که بدانید نگاه فرزند شما به دنیای اطراف چگونه است و چگونه مهارت هایی مانند حفظ قرآن کریم را باید به او بیاموزید.

 

همانطور که گفتیم برای رسیدن به این هدف می ‌بایست با احساسات کودک آشنا باشید و بدانید چطور می توانید در حفظ قرآن کریم به او کمک کنید. این مسائل همه از زیر شاخه های علم روانشناسی هستند.

همچنین بخوانید :  بهترین مدارس دوره اول متوسطه دخترانه تهران را بشناسید

 

والدین می توانند با فهم الگو های رفتاری طبیعی و غیر طبیعی کودک به او کمک کنند و با ارتباط برقرار کردن بهتر با کودک ، یاد دادن بهتر مسائل و حفظ قرآن کریم در کنار مدیریت احساسات آن ها را بفهمند و درک کنند و به پیشرفت بیشتر کودک در حفظ قرآن کریم و تمام مراحل مختلف زندگی کمک کنند.

حفظ قرآن و شناخت مفاهیم آن با بازی و سرگرمی در مهد کودک دارالتحفیظ القرآن الکریم

تحقیقات انجام شده نشان می‌ دهد که با سرگرمی و بازی می ‌توانید قرآن را به کودکان خود بیاموزید  و می توانید  آنها را به حفظ و تلاوت آیات علاقه مند کنید. مهد کودک دارالتحفیظ القرآن الکریم گام هایی را در این راستا برداشته است.

امروزه می ‌توان با پیشرفت تکنولوژی و با استفاده از برنامه های آموزشی و سرگرم کننده به کودکان آموزش‌ های قرآنی و دیگر آموزش ها را داد.

 

برای اینکه بتوانیم آموزش قرآنی را در مهدکودک ها به کودکان بدهیم می ‌بایست که الزامات روانشناسی را در نظر داشته باشیم .

 

ما نمی ‌توانیم یک آموزه قرآنی را بخاطر اینکه قرآنی می باشد ، بدون در نظر گرفتن مسائل جانبی مربوط به رده ‌بندی سنی و روان ‌شناسی به کودک آموزش دهیم ، زیرا آموزش قرآن باید بر طبق رده‌ بندی‌ سنی و اقتضائات خاص صورت گیرد.

 آموزش قرآن و آموزه های دینی به کودکان در مهد کودک دارالتحفیظ القرآن الکریم

برای کودکان آموزش قرآن و آموزه های دینی را می ‌بایست  از دو جهت مورد بررسی قرار داد.

همچنین بخوانید :  نقش ژنتیک در هوش و استعداد کودکان

اول اینکه  باید کودکان  درک دینی و ویژگی‌ های مربوط به آن ‌را در آموزه های قرآنی و دینی داشته باشند تا مشخص شود که تفکر در سنین مختلف رشد بر چه پایه‌ هایی استوار می‌باشد و  توانایی کودکان در فهم مسائل دینی تا چه اندازه می باشد تا مشخص شود کودک دارای چه میزان درک است و بر اساس آن تا همان اندازه مسائل دینی و آموزه‌های دینی را برای او بازگو کنیم.

 

دوم اینکه می‌بایست مطمئن شوید که چقدر متون و روایات جعلی و اسرائیلیات صحیح هستند، زیرا قصص قرآنی و بعضی از داستان‌ های انبیای الهی ممکن است تحریف  و دستکاری شده باشند.

 

لذا می ‌بایست حتما جعلی بودن و یا صحیح بودن آنها را بدانیم تا برای کودکان آموزه‌های صحیحی را نقل کنیم. مهد کودک دارالتحفیظ القرآن الکریم با استفاده از کادر مجرب و متخصص در این زمینه کوشا بوده است.

 

تحلیل روانشناسی از نقاشی کودکان

اگر به کودکان بگویید نقاشی بکشند این کار حتما پیام‌ های مختلفی دارد که می‌ تواند در حوزه تربیت دینی کودک به ما کمک کند و شما می ‌توانید احساسات کودک را درک کنید و سپس با کشیدن یک نقاشی در مورد مسائل دینی یک داستان آموزنده را به کودکان و حفظ قرآن را به کودکان آموزش‌ بدهید.

گاهی ممکن است یک داستان دینی را تعریف کنید و سپس از کودک بخواهید یک نقاشی در مورد آن داستان بکشد و بعد آن را برای والدین و دوستان خود تعریف کند.

این کار به شما درجه درک کودک را نشان می دهد و می توانید از آنها بازخورد بگیرید که آیا آموزش شما مطابق با درک کودک بوده یا خیر.

همچنین بخوانید :  از چه مقطعی فرزندم به مدارس مذهبی دخترانه تهران بفرستم ؟

شما می ‌توانید کودکان خود را با ثبت نام در مهد کودک دارالتحفیظ القرآن الکریم با اصول روانشناسی که در این مهد برای کودکان اجرا می شوند تربیت کنید و کودکان خیلی راحت در این مهد کودک تمام آموزش های مفید را ببینند.

 

جمع بندی

مهد کودک دارالتحفیظ القرآن الکریم ا بهره گیری از جدیدترین اصول آموزشی کودکانی با اخلاق و آشنا با آموزه های اسلامی را پرورش می دهد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه ها می توانید مقاله تربیت جنسی کودکان را مطالعه کنید.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.