تکاپو
تکاپو
مدارس شاهد متوسطه دوم

با بهترین مدارس شاهد متوسطه دوم آشنا شوید

مدارس شاهد متوسطه دوم جزو بهترین مدارسی می باشد که در سطح کشور وجود دارد.

اولویت اول ثبت نام در این مدارس  عضو بودن در خانواده های ایثارگران و جانبازان می باشد، اما وقتی که احیانا ظرفیتشان تکمیل نشود از دیگر دانش آموزان هم پذیرش به عمل می آید.

 

در طول زمان  اهمیت به تحصیل فرزندان برای خانواده ها از جایگاه ویژه ای برخوردار شده است تا جایی که محلی که دانش آموز می خواهد در آن تحصیل کند هم برای خانواده وهم خود دانش آموز اهمیت یافته است.

 

امتیازات انتخاب مدارس شاهد

شکل درست انتخاب مدراس شاهد در تهران به این گونه است که اگر مدرسه ای که انتخاب می شود نزدیک محل سکونت دانش آموز باشد بهترین نوع انتخاب است، در غیر این صورت دانش آموز شانسی برا قبولی ندارد و یا شانس کمی دارد.

 

ثبت نام در مدارس شاهد متوسطه دوم مشهد

اگر کسی تمایل به ثبت نام و پذیرش در یکی از مدارس شاهد مشهد را داشته باشد باید از نحوه پذیرش ان نیز مطلع باشد.

ثبت نام در مدارس شاهد مشهد به صورت اینترنتی است و از طریق سایت رسمی مدارس شاهد ثبت نام این مدارس در سامانه سجا انجام می پذیرد.

که ثبت نام داوطلبان در مقاطع ابتدایی،متوسطه اول و دوم صورت می پذیرد.

 

چه کسانی می توانند در مدارس شاهد ثبت نام کنند؟

این نوع مدارس، فرزندان شهیدان، جانبازان بالای ۵۰ درصد و آزادگان  را حتما و به صورت قطعی می پذیرند ولی برای دیگر دانش آموزان شرط اصلی ثبت نام، کسب امتیاز لازم می باشد.

همچنین بخوانید :  دبیرستان دخترانه مذهبی برای چه کسانی مناسب است؟

برای ثبت نام در مدارس شاهد متوسطه دوم باید به سایت سجا (saja) سر بزنید و فرم ها و مراحلش را به صورت اینترنی پر کنید.

بعد از ثبت نام اولیه، شرایط هر داوطلب مورد سنجش قرار میگیرد وبعد اسامی کسانی که قبول شده اند به صورت اینترنتی برای همگی به نمایش گذاشته می شود.

باید به این امر توجه داشته باشیم که برای ثبت نام نهایی باید حتما به خود مدرسه مراجعه کنیم.

از آنجایی که پایه ابتدایی پایه اصلی و اولیه برای تحصیل است، بیشتر والدین مایل هستند که فرزندان خود را در بهترین مدارس من جمله مدارس شاهد ثبت نام کنند تا از نظر آموزه های دینی به فرزندانشان اطمینان حاصل کنند.

 

چرا باید فرزندانمان را  در مدارس مدارس شاهد متوسطه دوم ثبت نام کنیم؟

 

برخی دلایل ثبت نام در این مدارس شامل امور تربیتی و فعالیتهای فوق برنامه است که در طول هفته ۴ ساعت را برای برنامه های تکمیلی آموزشی دارند که به صورت فوق برنامه انجام می پذیرد. در مدارس شاهد متوسطه دوم بیشتر به مسائل تربیتی و پرورشی توجه می شود.

یکی دیگر از دلایلی که ثبت نام در مدارس شاهد نسبت به مدارس دولتی برتری دارد این است که با توجه به شرایط خاص و اخذ شهریه برای ثبت نام این مدارس از جمعیت کمتری نسبت به مدارس دولتی برخوردار اند، در حالی که مدارس دولتی به دلیل رایگان بودن دارای جمعیت بیشتری بوده و از کیفیت کمتری برای تحصیل برخوردار هستند، و امکانات کمتری را در اختیار دانش آموزان قرار می دهند.

همچنین بخوانید :  سن بیداری جنسی کودکان چه سنی است؟

 

 تفاوت مدارس شاهد متوسطه دوم و مدارس عادی و دولتی در چیست؟

اولین تفاوت اصلی این مدارس باهم در شرایط ثبت نام آن است، بدین معنا که شرایط ویژه و نحوه ثبت نام در مدارس شاهد برای همه افراد فراهم نمی باشد، در حالی که در مدارس دولتی یا عادی هر کس می تواند به راحتی ثبت نام کند.

برخی از مهم ترین ویژگی های مدارس شاهد متوسطه دوم عبارتند از:

1 .فراهم آوردن امکانات آموزشی و استخدام معلمان مجرب

2 .اعمال اصول آموزشی و تربیتی در مدارس شاهد متوسطه دوم

  1. ایجاد محیطی مذهبی و مناسب در مدارس شاهد متوسطه دوم

 

مدارس شاهد متوسطه دوم زیر نظر اداره کل امور شاهد و وزارت آموزش و پرورش هستند و مهمترین اولویت و شرط اصلی آنها برای پذیرش دانش آموزان فرزند شاهد و آزاده و جانباز بودن بالای ۵۰ درصد می باشد .

ولی دانش آموزانی که فرزند شاهد نیستند و همچنین فرزندان ایثارگران پایین تر از ۵۰ درصد و اقوام شاهد و ایثارگران و کارمندان مدارس شاهد و آموزش و پرورش هم می توانند با توجه به امتیازات و اولویت هایی که دارند ثبت نام کنند و با توجه به رتبه و امتیازاتشان قبول نهایی شوند.

امکانات آموزشی مدارس شاهد متوسطه دوم

این نوع مدارس به دلیل جذب بهترین نیروهای مدرس و دبیران و همچنین هوشمند شدن کلاس از کیفیت آموزشی بسیار خوبی برخوردار است.

همچنین این مدارس به دلیل ترویج فرهنگ الگوی ایثارگری سرمشق بقیه ی مدارس می باشند.

یکی دیگر از خصوصیات برتر این مدارس توجه به اصول آموزشی و تربیتی است که در این نوع مدارس به ان توجه ویژه شده است.

همچنین بخوانید :  درباره نحوه تربیت فرزندان در مدرسه انقلابی بیشتر بدانید

 جمع بندی

مدارس شاهد متوسطه دوم از محبوبیت زیادی بین والدین به دلیل امتیازات این مدارس برخوردار هستند اما شرایط خاصی برای ثبت نام در این مدارس وجود دارد. در این مقاله برخی از ویژگی های این مدارس را به شما معرفی نمودیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینگونه مدارس خاص مقاله درباره نحوه تربیت فرزندان در مدرسه انقلابی بیشتر بدانید  را مطالعه کنید.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *