تکاپو
تکاپو
مراکز استعدادیابی کودکان در تهران

مراکز استعدادیابی کودکان در تهران کدامند؟‌

استعدادیابی کودکان نقش مهمی در آینده و سرنوشت او دارد چرا که کودکان بزرگترین سرمایه نسل بشر هستند. تمرین و پرورش درست در مراکز استعدادیابی کودکان طبق علاقه خودشان و نه با زور و اجبار وظیفه هر پدر و مادری است که به کودک خود اهمیت می دهند و آینده کودک برایشان مهم است. خیلی از کودکان هستند که با ارزیابی درست استعدادشان آینده و سرنوشت خود را عوض کرده و به آنچه لایقشان هست می رسند. پس بیایید با حمایت درست از کودکانمان سرنوشت آنها را درست بسازیم.

استعدادیابی کودکان یعنی فهمیدن توانایی بالقوه کودک و تبدیل کردن آن به تواتایی بالفعل و کمک در این راه وظیفه هر پدرو مادری است که باید کودک را در این مسیر هدایت کند.

خدمات مراکز استعدادیابی کودکان در تهران

بهترین مراکز استعدادیابی کودکان، ۳ فاکتور زیر را در کودک شما بررسی می کنند:

  • سنجش میزان علاقه کودک

کودک شما هرچقدر هم در مهارتی، استعداد داشته باشد اما به انجام آن علاقه ای نداشته باشد، در آن موفق نخواهد شد. بنابراین، اولین قدم در استعدادیابی و استعدادپروری کودکان، تشخیص مهارت هایی است که به آن علاقه دارند.

  • ارزیابی توانایی جسمی کودکان

در مراکز استعدادیابی کودکان، توانایی جسمی و بدنی آنها نیز بررسی می شود. به عنوان مثال ممکن است کودکی فوتبال را دوست داشته باشد اما آیا بدن او توان دویدن 90 دقیقه را دارد؟

  • تشخیص آمادگی روحی کودک

کودک شما باید از نظر روحی، آمادگی پرورش یافتن در آن مهارت را داشته باشد. به عنوان مثال، آیا کودک شما قادر به انجام کارهای تیمی است؟ می تواند جلوی چشم هزاران نفر بازی کند، شکست بخورد یا پیروز شود؟

همچنین بخوانید :  نقش ژنتیک در هوش و استعداد کودکان

کار مرکز استعدادیابی سنجیدن این 3 فاکتور در کنار هم است که معمولا وظیفه ای پر زحمت و زمانبر است.

پدر و مادر چطور می توانند در استعدادیابی کودک نقشی داشته باشند؟

همه والدین دوستدار پیشرفت کودکان خود هستند. بسیاری از والدین روش تربیتی درستی ندارند همین موضوع به صورت ناخواسته باعث شده جلوی رشد و پیشرفت کوک خود را بگیرند. با در نظر گرفتن نکات زیر به شما کمک می کند تا بهتر استعدادهای بالقوه کودکان خود را بشناسید.

اولین گام مشاهده فعالیت های کودک

اکثر مواقع پدر و مادر انقدر سرگرم مسایل روزمره می شوند که فقط در صورت نیاز کودک، به او توجه می کنند. این کار کاملا اشتباه است شما باید فعالیت های کودک خود را خوب ببینید و با او وقت بگذارنید و توجه کنید که به چه چیزهای علاقه نشان می دهد و از کنار چه چیزهای راحت عبور می کند. این دقیقا همان کاری است که مربیان در مراکز استعدادیابی کودکان انجام می دهند.

دومین گام کنار گذاشتن پیش فرض ها

بیشتر پدرو مادرها تلاش می کنند، چیزی که در بچگی نداشته اند را برای کودک خود فراهم کنند و آنها را بدون توجه به علاقه و استعداد کودک در مسیری که خودشان علاقه داشتند هدایت کنند. غافل از اینکه، کودک با تمامی شباهتی که به پدر و مادر خود دارد می تواند دنیایی کاملا متفاوت در ذهن داشته باشد که دنیای والدین تفاوت دارد. بنابراین باید کودک را در مسیر علاقه و استعداد او راحت بگذاریم و در این مسیر تا آخر راه همراه کودکمان باشیم تا او فردی مفید و موفق در اینده شود.

همچنین بخوانید :  آیا ثبت نام در دبیرستان پسرانه مذهبی برای آینده فرزندم بهتر است؟

سومین گام کودکان را به مراکز استعدادیابی ببریم

بردن کودک به مراکز استعدادیابی بسیار مهم است. این موضوع اهمیت زیادی دارد که کودک در معرض تجربه های مختلف و زیادی باشد و در این موارد دست به انتخاب بزند. اگر کودک همیشه در یک محیط یکنواخت باشد هیچ گاه استعدادهای او به چشم نمی اید. بنایراین فرزند خود را در محیط های قرار دهید که بتواند آزادنه تمرین کند وعلاقه و استعداد خود را کشف کند.

چهارمین گام به رویاهای کودک اهمیت دهیم

وظیفه هر پدر و مادری، سنجیدن توانایی کودک خود و اهمیت دادن به رویای آنها است تا آنها را در این مسیر رسیدن به آن رویاها قرار دهند. بنابراین بهتر است  با شنیدن رویای فرزندمان به راحتی از آن نگذریم و به گفته های او توجه بیشتری کنیم.

معرفی برخی از مراکز استعدادیابی کودکان در تهران

استعدادیابی ذهن آرا: قلهک، بن بست صنایع، شماره تماس :26421831

-مرکز مشاوره ذهن نو _ مرزداران و شریعتی _ شماره تماس 02166419012

– مرکز مشاوره زندگی _  گیشا، خیابان پانزدهم، پلاک ۹، واحد8

– مرکز مشاوره روانشناسی یاریگر _ شریعتی، بالاتر از پل سید خندان پلاک 1012

– مرکز مشاوره پویا _ گیشا، خیابان 39، طبقه 2، واحد 5

– مرکز مشاوره رهگشا _ خیابان ولیعصر، نبش فرخی، ساختمان خیام، واحد7

– مرکز روانشناسی راه سبز _ شریعتی، جنب مترو ظفر

– مرکز مشاوره تدبیر _ خیابان ستارخان، باقرخان غربی، پلاک 42، طبقه 5، واحد 9

– مرکز مشاوره رهنما _ خیابان سازمان آب، پلاک 78، واحد 14

برای جستجو و یافتن مراکز استعدادیابی و استعدادپروری نزدیک به محل زندگی خود می توانید به سایت ما مراجعه کنید.

همچنین بخوانید :  مدرسه محجبه ها چه ویژگی هایی دارد؟

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.